نارسیس رایانه

پیش بینی فروش ۱۸ تا ۲۰ میلیونی GTAV

به تازگی تحلیل گران صنعت بازی های ویدئویی اظهار داشته اند،عنوان GTA V تنها در سال اول عرضه ی رسمی اش ۱۸ الی ۲۰ میلیون نسخه به فروش خواهد رساند. از آنجا که هرچند سال یکبار شرکت مطرح Rockstar اقدام به ساخت و انتشار نسخه ی جدیدی از سری بازی های GTA می کند،به جرات میتوان گفت که این عناوین Open_World جزء پرفروش ترین عناوین تاریخ صنعت بازی های ویدئویی و رایانه ای محسوب می شوند زیرا تمامی این عناوین با در اختیار گذاشتن یک محیط بسیار وسیع و ناگسستنی،گیمرهای هرسبک را مجذوب خودش می کند،اما حال به تازگی چند تحلیل گر صنعت گیم در طی اظهاراتی که داشته اند به طور رسمی آمار و ارقامی منتشر نموده که به نظر می رسد نسخه ی پنجم سری بازی های GTA در سال اول عرضه ی رسمی اش در بازارهای جهانی،به فروشی بالغ بر ۱۸ الی ۲۰ میلیون نسخه دست خواهد یافت به طوری که این آمار در خصوص عنوان GTA IV از سال ۲۰۰۷ تا هم اکنون،در عدد ۲۵ میلیون نسخه صدق می کند.

یکی از تحلیل گران صنعت گیم “کالین سباستین” در مورد فروش GTA V این چنین می گوید:

GTA V در ابتدای ماه های عرضه ی رسمی اش،به فروشی بالغ بر ۱۳ میلیون نسخه دست خواهد یافت که این تعداد در سال اول عرضه ی این عنوان یعنی تاریخ ۱۷ سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی،به ۲۰ میلیون نسخه نیز خواهد رسید.

از سوی دیگر تحلیل گری با نام “داگ کروتز” در خصوص این موضوع نیز اعلام کرد:

من پیش بینی می کنم عنوان موردانتظار Grand Theft Auto V یک سال پس از عرضه اش،۱۸ میلیون نسخه در سرتاسر جهان به فروش خواهد رساند.

همانطور که در بالا ذکر شد،برخی از تحلیل گران صنعت بازی های ویدئویی و رایانه ای نظریات خود را مبنی بر فروش عنوان GTA V ارائه دادند که حدنصاب فروش این عنوان در سال اول عرضه،حکایت از فروش ۱۸ الی ۲۰ میلیون نسخه ای این عنوان “جهان باز” می کند که سرانجام در تاریخ ۱۷ سپتامبر سال ۲۰۱۳ میلادی رسما بر روی دو کنسول PS3,X360 عرضه می گردد و همچنان هیچ خبری از نسخه ی رایانه های شخصی آن نیست !

اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter google +